İPLİK

Pamuk iplikçiliği dışında, sentetik ve karışımlı ipliklerde de kalitesini kanıtlayan Kipaş iplik işletmeleri, hem ring hem de open end işletmelerinde hizmet verebilmektedir.
Üretmiş olduğumuz sentetik, sentetik karışımlar ve sentetik-pamuk karışımlı iplikler, hazır giyim, döşemelik, spor giyim, çadır, branda, endüstriyel kumaşlar, ev tekstili gibi tüm tekstil sektöründe kullanılmaktadır.
KAPASİTE

Günlük 75 Tonluk sentetik ve karışımlı iplik kapasitesiyle, Ne 4/1 ile Ne 60/1 numara aralığında ring ve open end iplik üretimleri gerçekleştiren Kipaş iplik işletmeleri, müşteri beklentilerini karşılamada sınır tanımamaktadır.

Her geçen gün faaliyet alanını genişleterek yoluna devam eden Kipaş Holding, ürün yelpazesine sentetik ve karışımlı iplik üretimlerini de eklemeyi başarmıştır.

MAKİNE PARKI

38 adet, 41424 iğlik ve 34 Adet, 14000 rotorluk makine parkına sahip Kipaş iplik işletmeleri, son teknoloji yatırımlarıyla, tam otomasyon üretim gerçekleştirmektedir.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  • KARDE
  • PENYE
  • CORE SPUN
  • ŞANTUK
  • ŞANTUK CORE SPUN
  • BOYALI
  • KATLI
KARDE

Tekstil pazarının önde gelen firmaları arasında yerini
alan Kipaş, ürettiği karde ring ipliklerini; denim,
döşemelik kumaş, çarşaf, ev tekstili, spor giyim, havlu ve teknik kumaş üreticilerine sunmaktadır.

Penye iplikler kadar düzgün ve temiz olan karde üretimlerimiz, kalitesi çerçevesinde tüm pamuklu kumaşlarda kullanılabilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

PENYE

Kipaş penye ipliklerinin tekstilin birçok alanında; Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.

Penye iplik ile üretilen kumaşlarda yüzey düzgünlüğünden dolayı piling ve statik elektriklenme sorunu bulunmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ

CORE SPUN

Kipaş iplik tesislerinde, teknik olarak istenilen harmanlarda üretilebilen core spun iplikler, elastik bir yapıya sahip olması istenen tüm örme ve dokuma ürünlerinde kullanılabilmektedir.

Core spun iplikler, iplik eğirme işlemi sırasında çıkış silindirinden itibaren, elastanın büküm bölgesine dahil edilmesi sonucu elde edilir. Böylece elastanın merkezde kalması ve kullanılan harman ile kaplanması sağlanır.

DETAYLI BİLGİ

ŞANTUK

Modaya yönelik, özgün tekstil ürünleri ve fantezi ürünlerin üretimi için önemli bir seçenek olan şantuklu iplikler, hazır giyim, perde, döşemelik kumaşlar gibi geniş bir alanda ürüne görsel efekt katmak, farklılık yaratmak ve albeniyi arttırmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Kipaş iplik işletmelerinde, deneyimli çalışanları ve hassas kontroller ile üretilen şantuklu iplikler, hem müşteri taleplerine göre hem de Kipaş koleksiyon olarak üretilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

ŞANTUK CORE SPUN

Şantuklu ipliğin zerafetini, elastan ipliğin esnekliği ile birleştiren Kipaş Holding, elastik bir yapıya sahip olması istenen tüm fantezi şantuklu ürünlerde kullanılabilmektedir.

Üstün üretim teknolojisi ile elastanın merkezde kalması sağlanarak, büyük bir titizlikle üretilen şantuklu core spun iplikler, hatasız fantezi kumaş üretimi için müşterilerine sunulmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

BOYALI

Modaya büyük önem veren Kipaş Holding, ürettiği boyalı ipliklerle modanın rengini de belirlemektedir.

Pamuk, poliester, viskon, keten, akrilik, nylon iplikleri ve bunların karışımlarını boyayabilen Kipaş iplik boya tesisinin ürettiği iplikler, ipliği boyalı kalitelerin üretildiği tüm alanlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

KATLI

Birden çok ipliğin bükülerek birbiri üzerine sarılması ile tek bir iplik yapısı olarak oluşturulan katlı iplikler, hem dokumada hem de örme kumaşlarda kullanılabilmektedir.

Yapmış olduğu son yatırımlarla, katlı ipliklerde de son teknolojiyi yakalayan Kipaş Holding, daha mukavim ve daha düzgün yüzeyli iplikler üretebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ