İPLİK

Şantuklu ipliğin zerafetini, elastan ipliğin esnekliği ile birleştiren Kipaş Holding, elastik bir yapıya sahip olması istenen tüm fantezi şantuklu ürünlerde kullanılabilmektedir.
Üstün üretim teknolojisi ile elastanın merkezde kalması sağlanarak, büyük bir titizlikle üretilen şantuklu core spun iplikler, hatasız fantezi kumaş üretimi için müşterilerine sunulmaktadır.
KAPASİTE

Günlük 10 Tonluk şantuklu core spun iplik üretim kapasitesiyle, Ne 8/1 ile Ne 40/1 numara aralığında üretim gerçekleştiren Kipaş iplik işletmeleri, elastan iplik özelliğini şantuklu ipliklerde de müşterilerine sunmaktadır.

Modaya yönelik üretime ağırlık veren Kipaş iplik işletmeleri, kumaşın katma değerini arttıran şantuklu iplikleri elastan ile birleştirerek, sektörde her geçen gün farklılığını ispatlamaktadır.

MAKİNE PARKI

17 Adet, 17484 iğlik makine parkına sahip Kipaş iplik işletmeleri, son teknoloji ürünü kalite kontrol cihazlarıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  • KARDE
  • PENYE
  • SENTETİK VE KARIŞIMLI
  • BOYALI
  • KATLI
KARDE

Tekstil pazarının önde gelen firmaları arasında yerini
alan Kipaş, ürettiği karde ring ipliklerini; denim,
döşemelik kumaş, çarşaf, ev tekstili, spor giyim, havlu ve teknik kumaş üreticilerine sunmaktadır.

Penye iplikler kadar düzgün ve temiz olan karde üretimlerimiz, kalitesi çerçevesinde tüm pamuklu kumaşlarda kullanılabilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

PENYE

Kipaş penye ipliklerinin tekstilin birçok alanında; Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.

Penye iplik ile üretilen kumaşlarda yüzey düzgünlüğünden dolayı piling ve statik elektriklenme sorunu bulunmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ

SENTETİK VE KARIŞIMLI

Pamuk iplikçiliği dışında, sentetik ve karışımlı ipliklerde de kalitesini kanıtlayan Kipaş iplik işletmeleri, hem ring hem de open end işletmelerinde hizmet verebilmektedir.

Üretmiş olduğumuz sentetik, sentetik karışımlar ve sentetik-pamuk karışımlı iplikler, hazır giyim, döşemelik, spor giyim, çadır, branda, endüstriyel kumaşlar, ev tekstili gibi tüm tekstil sektöründe kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

BOYALI

Modaya büyük önem veren Kipaş Holding, ürettiği boyalı ipliklerle modanın rengini de belirlemektedir.

Pamuk, poliester, viskon, keten, akrilik, nylon iplikleri ve bunların karışımlarını boyayabilen Kipaş iplik boya tesisinin ürettiği iplikler, ipliği boyalı kalitelerin üretildiği tüm alanlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

KATLI

Birden çok ipliğin bükülerek birbiri üzerine sarılması ile tek bir iplik yapısı olarak oluşturulan katlı iplikler, hem dokumada hem de örme kumaşlarda kullanılabilmektedir.

Yapmış olduğu son yatırımlarla, katlı ipliklerde de son teknolojiyi yakalayan Kipaş Holding, daha mukavim ve daha düzgün yüzeyli iplikler üretebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ