İPLİK

Tekstil sektörüne adını open end iplikçiliği ile yazdıran Kipaş Holding, ürettiği open end ipliklerini; denim, döşemelik kumaş, ev tekstili, havlu kumaşlar, dekoratif kumaşlar, hazır giyim ve fazla direnç gerektirmeyen sınai kumaş üreticilerine sunmaktadır.
Yapmış olduğu yatırımlarla teknolojiyi yakından takip eden Kipaş iplik işletmeleri, ring karde iplikleri kadar mukavim ve kaliteli open end iplikleri üretmektedir.
KAPASİTE

Günlük 88 Tonluk open end kapasitesiyle, Ne 2,5/1 ile Ne 40/1 numara aralığında üretimine devam eden Kipaş iplik işletmeleri, tüm elyaf gruplarında müşterilerine oldukça hızlı hizmet verebilme yeteneğine sahiptir.

Müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayan Kipaş iplik işletmeleri, open iplikçiliğinde sektöre farklı bir bakış açısı getirmiştir.

MAKİNE PARKI

46 Adet, 20500 rotorluk makine parkına sahip Kipaş open end işletmeleri, kaliteli iplik, zamanında teslimat ilkesi ile sektörde başarının tanımını yeniden yapmıştır.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  • ŞANTUK
  • SENTETİK VE KARIŞIMLI
  • BOYALI
  • KATLI
ŞANTUK

Modaya yönelik, özgün tekstil ürünleri ve fantezi ürünlerin üretimi için önemli bir seçenek olan şantuklu iplikler, hazır giyim, perde, döşemelik kumaşlar gibi geniş bir alanda ürüne görsel efekt katmak, farklılık yaratmak ve albeniyi arttırmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Kipaş iplik işletmelerinde, deneyimli çalışanları ve hassas kontroller ile üretilen şantuklu iplikler, hem müşteri taleplerine göre hem de Kipaş koleksiyon olarak üretilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

SENTETİK VE KARIŞIMLI

Pamuk iplikçiliği dışında, sentetik ve karışımlı ipliklerde de kalitesini kanıtlayan Kipaş iplik işletmeleri, hem ring hem de open end işletmelerinde hizmet verebilmektedir.

Üretmiş olduğumuz sentetik, sentetik karışımlar ve sentetik-pamuk karışımlı iplikler, hazır giyim, döşemelik, spor giyim, çadır, branda, endüstriyel kumaşlar, ev tekstili gibi tüm tekstil sektöründe kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

BOYALI

Modaya büyük önem veren Kipaş Holding, ürettiği boyalı ipliklerle modanın rengini de belirlemektedir.

Pamuk, poliester, viskon, keten, akrilik, nylon iplikleri ve bunların karışımlarını boyayabilen Kipaş iplik boya tesisinin ürettiği iplikler, ipliği boyalı kalitelerin üretildiği tüm alanlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

KATLI

Birden çok ipliğin bükülerek birbiri üzerine sarılması ile tek bir iplik yapısı olarak oluşturulan katlı iplikler, hem dokumada hem de örme kumaşlarda kullanılabilmektedir.

Yapmış olduğu son yatırımlarla, katlı ipliklerde de son teknolojiyi yakalayan Kipaş Holding, daha mukavim ve daha düzgün yüzeyli iplikler üretebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ