İPLİK

Kipaş iplik tesislerinde, teknik olarak istenilen harmanlarda üretilebilen core spun iplikler, elastik bir yapıya sahip olması istenen tüm örme ve dokuma ürünlerinde kullanılabilmektedir.
Core spun iplikler, iplik eğirme işlemi sırasında çıkış silindirinden itibaren, elastanın büküm bölgesine dahil edilmesi sonucu elde edilir. Böylece elastanın merkezde kalması ve kullanılan harman ile kaplanması sağlanır.
KAPASİTE

Günlük 22 Tonluk core spun kapasitesiyle, Ne 8/1 ile Ne 60/1 numara aralığında üretim gerçekleştiren Kipaş iplik işletmeleri, kendine özgü core spun iplik üretimiyle rakiplerinden farklı olmayı başarmıştır.

Kipaş iplik tesislerinde üretilen Core spun ipliklerde, elastanın kusursuz kaplanmasıyla kumaşta oluşacak elastan hataları minimize edilmiştir.

MAKİNE PARKI
42 Adet, 43152 iğlik makine parkına sahip Kipaş iplik işletmeleri, sahip olduğu core spun tecrübesiyle müşteri beklentilerine hızlı cevap vermektedir.
ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  • KARDE
  • PENYE
  • COMPACT
  • ŞANTUK
  • SENTETİK VE KARIŞIMLI
  • BOYALI
  • KATLI
KARDE

Tekstil pazarının önde gelen firmaları arasında yerini
alan Kipaş, ürettiği karde ring ipliklerini; denim,
döşemelik kumaş, çarşaf, ev tekstili, spor giyim, havlu ve teknik kumaş üreticilerine sunmaktadır.

Penye iplikler kadar düzgün ve temiz olan karde üretimlerimiz, kalitesi çerçevesinde tüm pamuklu kumaşlarda kullanılabilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

PENYE

Kipaş penye ipliklerinin tekstilin birçok alanında; Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.

Penye iplik ile üretilen kumaşlarda yüzey düzgünlüğünden dolayı piling ve statik elektriklenme sorunu bulunmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ

COMPACT

Kipaş iplik tesislerinde, karde ve penye olmak üzere compact iplik üretmek mümkündür. Compact iplikler, liflerin iplik yapısı içerisine daha iyi katılımlarından dolayı, konvansiyonel iplik üretimine göre daha düzgün yüzeye, daha iyi mukavemete, daha az tüylülüğe sahiptir.

Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, havlularda, battaniyelerde, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

ŞANTUK

Modaya yönelik, özgün tekstil ürünleri ve fantezi ürünlerin üretimi için önemli bir seçenek olan şantuklu iplikler, hazır giyim, perde, döşemelik kumaşlar gibi geniş bir alanda ürüne görsel efekt katmak, farklılık yaratmak ve albeniyi arttırmak amacıyla kullanılabilmektedir.

Kipaş iplik işletmelerinde, deneyimli çalışanları ve hassas kontroller ile üretilen şantuklu iplikler, hem müşteri taleplerine göre hem de Kipaş koleksiyon olarak üretilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

SENTETİK VE KARIŞIMLI

Pamuk iplikçiliği dışında, sentetik ve karışımlı ipliklerde de kalitesini kanıtlayan Kipaş iplik işletmeleri, hem ring hem de open end işletmelerinde hizmet verebilmektedir.

Üretmiş olduğumuz sentetik, sentetik karışımlar ve sentetik-pamuk karışımlı iplikler, hazır giyim, döşemelik, spor giyim, çadır, branda, endüstriyel kumaşlar, ev tekstili gibi tüm tekstil sektöründe kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

BOYALI

Modaya büyük önem veren Kipaş Holding, ürettiği boyalı ipliklerle modanın rengini de belirlemektedir.

Pamuk, poliester, viskon, keten, akrilik, nylon iplikleri ve bunların karışımlarını boyayabilen Kipaş iplik boya tesisinin ürettiği iplikler, ipliği boyalı kalitelerin üretildiği tüm alanlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

KATLI

Birden çok ipliğin bükülerek birbiri üzerine sarılması ile tek bir iplik yapısı olarak oluşturulan katlı iplikler, hem dokumada hem de örme kumaşlarda kullanılabilmektedir.

Yapmış olduğu son yatırımlarla, katlı ipliklerde de son teknolojiyi yakalayan Kipaş Holding, daha mukavim ve daha düzgün yüzeyli iplikler üretebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ