İPLİK

Kipaş iplik tesislerinde, karde ve penye olmak üzere compact iplik üretmek mümkündür. Compact iplikler, liflerin iplik yapısı içerisine daha iyi katılımlarından dolayı, konvansiyonel iplik üretimine göre daha düzgün yüzeye, daha iyi mukavemete, daha az tüylülüğe sahiptir.
Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, havlularda, battaniyelerde, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.
KAPASİTE

Günlük 38 Tonluk compact kapasitesiyle, Ne 14/1 ile Ne 120/1 numara aralığında üretim gerçekleştiren Kipaş iplik işletmeleri, iplikçilikte compact farkını titizlikle müşterilerine sunmaktadır.

Compact iplik kalitesini, kaliteli harmanlarıyla en üst seviyeye taşıyan Kipaş Holding, müşteri taleplerini karşılamada sınır tanımamaktadır.

MAKİNE PARKI

53 Adet, 82128 iğlik makine parkına sahip Kipaş iplik işletmeleri, deneyimli personeli ile teknolojiyi birleştirerek hizmet vermektedir.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
  • KARDE
  • PENYE
  • CORE SPUN
  • BOYALI
  • KATLI
KARDE

Tekstil pazarının önde gelen firmaları arasında yerini
alan Kipaş, ürettiği karde ring ipliklerini; denim,
döşemelik kumaş, çarşaf, ev tekstili, spor giyim, havlu ve teknik kumaş üreticilerine sunmaktadır.

Penye iplikler kadar düzgün ve temiz olan karde üretimlerimiz, kalitesi çerçevesinde tüm pamuklu kumaşlarda kullanılabilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

PENYE

Kipaş penye ipliklerinin tekstilin birçok alanında; Ev tekstilinde, perdelik kumaşta, örtü ürünlerinde, erkek, bayan ve çocuk giyiminde her türlü örme ve dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır.

Penye iplik ile üretilen kumaşlarda yüzey düzgünlüğünden dolayı piling ve statik elektriklenme sorunu bulunmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ

CORE SPUN

Kipaş iplik tesislerinde, teknik olarak istenilen harmanlarda üretilebilen core spun iplikler, elastik bir yapıya sahip olması istenen tüm örme ve dokuma ürünlerinde kullanılabilmektedir.

Core spun iplikler, iplik eğirme işlemi sırasında çıkış silindirinden itibaren, elastanın büküm bölgesine dahil edilmesi sonucu elde edilir. Böylece elastanın merkezde kalması ve kullanılan harman ile kaplanması sağlanır.

DETAYLI BİLGİ

BOYALI

Modaya büyük önem veren Kipaş Holding, ürettiği boyalı ipliklerle modanın rengini de belirlemektedir.

Pamuk, poliester, viskon, keten, akrilik, nylon iplikleri ve bunların karışımlarını boyayabilen Kipaş iplik boya tesisinin ürettiği iplikler, ipliği boyalı kalitelerin üretildiği tüm alanlarda kullanılmaktadır.

DETAYLI BİLGİ

KATLI

Birden çok ipliğin bükülerek birbiri üzerine sarılması ile tek bir iplik yapısı olarak oluşturulan katlı iplikler, hem dokumada hem de örme kumaşlarda kullanılabilmektedir.

Yapmış olduğu son yatırımlarla, katlı ipliklerde de son teknolojiyi yakalayan Kipaş Holding, daha mukavim ve daha düzgün yüzeyli iplikler üretebilmektedir.

DETAYLI BİLGİ